
Megrázó tragédiával ért véget a pénteken indult keresés Szigetszentmiklóson.
Dominikot, a négyéves, nem beszélő autista kisfiút órákon át keresték a hatóságok, a polgárőrök, a kutató-mentő egységek és a környéken élők, miután délután eltűnt az otthonából. A gyermekre végül a Bucka-tóban találtak rá, ám az életét már nem tudták megmenteni.
A kisfiú pénteken 16 óra körül tűnt el a szigetszentmiklósi Repkény utcából. Mivel Dominik nem beszélt, és állapota miatt különösen kiszolgáltatott helyzetben volt, a keresés azonnal nagy erőkkel indult meg.
A kutatásba a Szigetszentmiklósi Polgárőr Egyesület mellett a Szigethalmi Polgárőrség is bekapcsolódott. A polgárőrök a közösségi médiában is segítséget kértek a lakosságtól, hogy minél gyorsabban nyomára bukkanjanak a gyermeknek.
„SOS – SEGÍTSÉGET KÉRÜNK!
A Szigethalmi Polgárőrség a lakosság segítségét kéri egy Szigetszentmiklósról eltűnt, négyéves autista kisfiú keresésében! A gyermek ma délután 4 órakor tűnt el a Repkény utcából. Jelenleg mi is 2 két autóval és négy fővel aktívan részt veszünk a keresésben. Kérjük a lakosságot, hogy aki Szigethalmon a Műút, a Fiumei utca, a Duna-parti utcák vagy a környező kis utcák környékén jár, figyeljen nagyon! Ha bárki látta a kisfiút, kérjük, azonnal értesítse a hatóságokat”
- állt a péntek éjszakai felhívásban
A későbbi információk alapján Dominik ukrán állampolgárságú volt. Otthonától tűnt el, miután egy pillanatra kikerült a környezetében lévők látóteréből. Eltűnésekor zöld pólót és világoskék rövidnadrágot viselt, haja pedig szinte kopaszra volt nyírva.
A Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság rövid időn belül körözést adott ki, közben pedig a polgárőrök mellett a Kárpát 4×4 Kutató-Mentő Szolgálat hivatásos szakemberei is a helyszínre érkeztek. Speciális terepjárókkal és felszereléssel kezdték átvizsgálni Szigetszentmiklós Bucka városrészét és a környező területeket.
A keresést az esti sötétség tovább nehezítette. A rossz látási viszonyok ellenére sok környékbeli is csatlakozott a kutatáshoz: többen gyalogosan, mások autóval indultak útnak, zseblámpákkal nézték át a bokros részeket, az utcákat és az elhagyatott telkeket.
A mentőcsapatok külön óvatosságot kértek a keresésben részt vevőktől. Dominik nem beszélt, és az autizmusából adódóan megijedhetett a tömegtől, a hangos zajoktól vagy a hirtelen mozdulatoktól. Emiatt a kutatás során különösen fontos volt, hogy a keresők ne kiabáljanak, és körültekintően közelítsenek minden lehetséges helyszínhez.
A keresőakció nem állt meg Szigetszentmiklós határain belül. A kutatás Szigethalom egyes részeire is kiterjedt, köztük a Műút, a Fiumei utca, a Duna-parti utcák és a környező kisebb utcák környékére is, mert fennállt a lehetősége annak, hogy a kisfiú messzebbre jutott.
A Bucka-tónál találtak nyomot
A helyszíni beszámolók szerint a keresőkutyák a szigetszentmiklósi Bucka-tónál vezették nyomra a kutatókat. A gyermek egyik papucsát a vízparton, a másikat pedig a tóban találták meg.
A tó környékét ezután lezárták, a helyszínre pedig rendőrök, polgárőrök és mentőegységek érkeztek. A remények azonban késő este szertefoszlottak: Dominikot a tóban találták meg, és már nem lehetett megmenteni.
A Szigetszentmiklósi Polgárőr Egyesület késő éjszaka közölte a tragikus hírt a lakossággal és mindazokkal, akik részt vettek a keresésben.
„Tisztelt Lakosság!
Mindenki aki részt vett Dominik keresésében! Tájékoztatjuk Önöket, hogy nemrégiben megtalálták a kisfiút a szigetszentmiklósi Bucka-tóban! Sajnos életét vesztette. A családnak őszinte részvétünk! Mindenkinek köszönjük a segítséget a keresésében!
– írták a polgárőrök.”
Forrás: Kiskegyed
