Magyar Péter: Túl korán örültek a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák

Kép forrás:Varga Jennifer / 24.hu
Az Országgyűlés plenáris ülése 2026. június 8-án.

Hétfőn terjesztik be a közjogi méltóságok eltávolítását célzó Alaptörvény-módosítást,írja a 24.hu

Túl korán örült a Fidesz, a bábjai és a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák. Fontos nap előtt állunk

– ezzel a felütéssel kezdi vasárnapi Facebook-posztját a kormányfő.

Magyar Péter a posztjában közli, hogy hétfőn ismertetik az Országgyűlésben a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot, valamint az „Orbán bábjainak vergődését lezáró Alaptörvény módosítást”.

Elárulok egy titkot: a javaslatok közül mindkét területen a lehető legerősebb változat támogatására fogom kérni a kormányt és a TISZA frakciót is. És persze a pár napos társadalmi egyeztetést követően még tovább szigorodhatnak a javaslatok

– jósolta posztjában a miniszterelnök.

Magyar Péter közvetlenül a hivatalba lépése után már jelezte: a köztársasági elnök távozásával kapcsolatban megvárják a május végéig megszabott határidőt – az új kormányfő május 31-ig adott időt az „Orbán-báboknak”: az államfő mellett többek között az Alkotmánybíróság és az Állami Számvevőszék elnökének, valamint a legfőbb ügyésznek, hogy lemondjanak. Magyar bejelentette: amennyiben nem mondanak le önként, akkor Alaptörvény-módosítással távolítják el őket a pozíciójukból.

A módosítás az államfőn kívül várhatóan a következő közjogi méltóságokat is érinti:

  • Varga Zs. Andrást, a Kúria elnökét,
  • Senyei Györgyöt, az Országos Bírósági Hivatal elnökét,
  • Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyészt,
  • Polt Pétert, az Alkotmánybíróság elnökét,
  • Rigó Csabát, a Gazdasági Versenyhivatal elnökét,
  • Windisch Lászlót, az Állami Számvevőszék elnökét és
  • Koltay Andrást, a Médiahatóság elnökét

A köztársasági elnök némi hezitálás után beleállt a konfliktusba – legutóbb a Politicónak adott interjújában közölte, hogy jogi eszközökkel fog harcolni a maradásáért. Sulyok Tamás a lap szerint azzal vádolta meg Magyar Pétert, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére, ennek révén pedig szerinte nagyobb abszolút hatalmat szerezne, mint Orbán Viktornak volt.

Forrás: 24.hu







Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük